W ramach zadania publicznego „Śladami zbrodni niemieckich popełnionych na obywatelach polskich narodowości żydowskiej” uczniowie klas siódmych i ósmych zwiedzili wystawę „Lublin. Pamięć Miejsca” w Ośrodku „Brama Grodzka – Teatr NN”, gdzie zapoznali się z historią przedwojennego, polsko-żydowskiego Lublina. Następnie przy wykorzystaniu materiałów źródłowych zostali wprowadzani w tematykę Zagłady, ukazanej w perspektywie pojedynczych osób. Następnie uczniowie wyruszyli na spacer śladami obecności niemieckiej w Lublinie w czasie II wojny światowej, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc związanych z planowaniem, organizacją i przebiegiem akcji Reinhardt. Wyjazd został zorganizowany przez Szkolny Klub Pana Cogito.
Lublin w czasach okupacji niemieckiej. Akcja Reinhardt







